Gospić ugostio žensku košarkašku ekipu iz Kine Beijing Sport University

Danas su naše djevojke ugostile žensku košarkašku ekipu iz Kine Beijing Sport University.U lijepoj košarkaškoj predstavi igračice Gospić odnijele su pobjedu rezultatom 73:58.Nakon prve četvrtine koja je otišla u korist gošći rezultatom 14:17 naše djevojke preuzimaju inicijativu i drugu četvrtinu dobijaju rezultatom 22:8 te se na poluvrijeme odlazi sa 36:25 za Gospić,drugo poluvrijeme su sve naše djevojke dobile priliku zaigrati ,a razliku smo odrzavali i povečavali do konačnih + 15. Najbolju utakmicu sezone je odigrala Ana Mataija sa 26 postignutih poena,a pratila ju je več standardno dobra Lina Strilić sa 17 koševa.Čestitke svim curama na uloženom trudu i dobroj igri.
Žkk Gospić:BSU 73:58
(14:17,22:8,17:21,20:12)
Strilić 17,Milković,Maras,Rendulić 4,Zeba 8,Radošević,Mataija 26,Mesić 6,Stilinović 7,Jamičić 5,Vrban